نتایج جستجو برای عبارت :

اسفناجهای متفکر

مهم‌ترین راه رشد و افزایش قدرت قلم، مطالعه است. با تنبلی و کم‌خوانی و دوری از کتاب هیچ‌کس رشد نخواهد کرد. من این را قول می‌دهم.
امّا یک نکته مهم این است که در هنگام مطالعه فیش‌برداری کنید! بله با یادداشت‌برداری و فیش‌برداری لحن نویسندگان را تمرین کنید. این تمرین کردن بسیار مهم است، مخصوصا در هنگام مطالعه و فیش‌برداری؛ چرا که شما بواسطه این تمرینِ لحن نویسندگان، کلیدواژه‌های آن‌ها را می‌آموزید. آنگاه شما کلیدواژه‌های یک متفکر را آموخ
چطور به یک متفکر انتقادی تبدیل شویم؟

۴
اشتراک‌گذاری

اشخاصی که تفکر انتقادی دارند، به جای پذیرفتن عقاید و فرض‌ها آن‌ها را با دقت مورد سوال قرار می‌دهند، همیشه به دنبال این هستند که بفهمند آیا نظرات، بحث‌ها و یافته‌ها بیانگر همه‌چیز هستند یا نه و آماده‌اند تا خودشان هم چیزهایی جدیدی کشف و به اندوخته‌های قبلی اضافه کنند. این افراد، به جای حل مشکلات به صورت غریزی یا شهودی، آن‌ها را سیستماتیک (روِش‌مند) حل می‌کند. نکته مهم این است که
آیا مکان استفاده از موبایل های امروزی به عنوان مغز متفکر خودرو ها وجود دارد؟
در سال های اخیر و با پیشرفت صنایع ارتباط میانی، امکان استفاده از موبایل در خودرو ها با استفاده از اپل کار و اندروید اتو فراهم شده است. ولی این ارتباطات هنوز در آغاز مسیر طولانی مدت خود هستند.
محققان میگویند در آینده امکانی برای یک سری از خودرو های حمل و نقل عمومی مانند تاکسی های بدون سرنشین وجود خواهد داشت که میتواند پس از تشخیص هویت فرد از طریق قرار دادن موبایل در م
مدرسه نیز خود از یک روح سرشار برخوردار است،این موضوع به ندرت مورد تایید قرار می گیرد،و در عوض مدرسه به صورت یک ماشین و یا یک کارخانه شناخته شده است.در مدرسه می توان دانه جست وجو گری و پرسش را در زمین فکر و اندیشه نسل کوچک و کم سال کاشت تا این دانه رشد کند،همراه او بزرگ شودوزندگی بزرگسالی او را از زود باوریها،ساده اندیشی ها،بی دقتی ها، تقلیدها ،پیروی هاو باری به هر جهت گذراندن ها نجات دهد.درعوض او را انسانی متفکر،منطقی،فکور،اندیشمند،علت جو ،
به مناسبت فرا رسیدن روز معلم فرماندار زرند:
معلم باید هویت ساز فرهنگی باشد
حبیب الله خنجری فرماندار زرند با صدور پیامی فرا رسیدن روز معلم را به همه تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت به ویژه معلمان این شهرستان تبریک گفت.

به گزارش ندای زرند، در این پیام آمده است:

حبیب الله خنجری فرماندار شهرستان زرند
از بهترین امتیازات جامعه بشری هنر معلمی است. معلم باید هویت ساز فرهنگی باشد معلم با تعلیم و نشرِ علم، انسانها را به سوی کمال و پیشرفت سوق می دهد و عشق
به لطف الهی شماره هشتم از این مطلب نیز منتشر گردید. تا شماره دهمِ
این مطلب، کماکان اختصاص به کلیدی ترین مباحث و نظرات دکتر رضا داوری اردکانی
پیرامون تمدن غرب دارد و از شماره 11 به 
بعد، نظرات اندیشمند متفکر اصغر طاهرزاده پیرامون انقلاب اسلامی  را ارائه خواهد نمود. تا شمارگان بسیاری، کماکان بر آراء این متفکر فرهیخته تمرکز خواهد داشت اما به فراخور آثار ایشان،
موضوع این مطلب (دُرِّ استاد) تغییر خواهد کرد.
مهم‌ترین راه رشد و افزایش قدرت قلم، مطالعه است. با تنبلی و کم‌خوانی و دوری از کتاب هیچ‌کس رشد نخواهد کرد. من این را قول می‌دهم.
امّا یک نکته مهم این است که در هنگام مطالعه فیش‌برداری کنید! بله با یادداشت‌برداری و فیش‌برداری لحن نویسندگان را تمرین کنید. این تمرین کردن بسیار مهم است، مخصوصا در هنگام مطالعه و فیش‌برداری؛ چرا که شما به‌واسطه این تمرینِ لحن نویسندگان، کلیدواژه‌های آن‌ها را می‌آموزید. آنگاه شما کلیدواژه‌های یک متفکر را آ
امّا یک نکته مهم این است که در هنگام مطالعه فیش‌برداری کنید! بله با یادداشت‌برداری و فیش‌برداری لحن نویسندگان را تمرین کنید. این تمرین کردن بسیار مهم است، مخصوصا در هنگام مطالعه و فیش‌برداری؛ چرا که شما به‌واسطه این تمرینِ لحن نویسندگان، کلیدواژه‌های آن‌ها را می‌آموزید. آنگاه شما کلیدواژه‌های یک متفکر را آ
بو بر مبنا عطر چوب کفش تابستانی؛ کمال‌گرا و خستگی‌ناپذیر
بو بر شالوده بو چوب دمپایی
بهترین عطر زنانه
بوی چوب کفش تابستانی چیزی مشابه بو اولیه عشق و علاقه میباشد و نوستالژی در آن موج می زند. بر مبنا ارتباط رایحه و خصوصیت‌های شخصیتی عاشقان عطرهایی با مبنا چوب دمپایی کسانی کمال‌گرا میباشند و معمولا به مشقت از چیزی رضایت پیدا میکنند. این اشخاص همواره شغلی گزینش میکنند که بر شالوده مهارت‌های‌شان میباشد و خودشان وسیع‌ترین منتقد خودشان می ب
«سر جاناتان پل آیو» (Sir Jonathan Paul Ive)، معروف به «جانی آیو»، فرزند یک نقره‌کار بود که در دانشگاه پلی‌تکنیک در جنوب شرق انگلستان، تدریس می‌کرد. به گفته‌ی خودش، بهترین هدیه‌ای که پدرش به او می‌داد، روزهایی بود که تنهایی می‌توانست در کارگاه او، هر چیزی که به ذهنش می‌رسید را بسازد. متولد ۲۷ فوریه‌ی سال ۱۹۶۷ در چینگفورد لندن، جانی آیو به نقل از نویسنده‌ی معروف فناوری، «لیندر کانی» (Leander Kahney)، مغز متفکر پشت برترین محصولات اپل است. با زندگینامه‌
سلام.
در مطلب اول قصد داشتم دلایل علمی برای وجود داشتن خداوند بیان کنم.
اما هر چی فکر کردم دیدم خیلی امر بدیهی هست که بخوایم ثابت کنیم این دنیا به این عظمت و نظم و بزرگی ، دارای خالق بزرگ و متفکر و قدرتمندی هست.
..........
از کوچیک ترین ذره کیهان تا بزرگترین جرم آسمانی ، دارن از یک سری قوانین و مقررات پیروی می کنن که مهال ممکنه همینطوری شکل گرفته باشه و قطعا یه موجود (خداوند) با قدرتی باور نکردنی و علمی تمام و کمال اون رو ایجاد کرده.
...........
من فکر می ک
تا‌به‌حال نویسنده هایی که از آنها ترجمه کرده‌ام، به خوابم نیامده‌اند. اما امروز عصر داشتم چرت می‌زدم که بلند شوم و دوباره کار و کار و کمی
هم دوباره کار که یوزف روت به خوابم آمد. پریشان احوال بود. با تعجب
پرسیدم چته یوزف جان. گفت چون تو مترجم مارش رادتسکی بوده‌ای آمده‌ام به
خاطر تعبیر اسفناج‌های جدی از تو عذرخواهی کنم. گفتم چرا. گفت آخر چرا به
عقل ناقصم نرسیده که اسفناج نمی‌تواند جدی باشد. نگاه کردم دیدم ای داد بیداد، من هم برداشته‌ام ع
سلام
چه می کنید با کرونا؟ من که با رعایت بهداشت مجبورم خیلی بیرون از خونه باشم دیگه دیگه!
دیگه داره یک ماه میشه تعطیل بودن مدارس به خاطر این ویروس بوووووووووق کرونا !
لابد خیلی ها میگن خوش به حالتون سر کار نمیرین و حقوق می گیرین!!! نمی دونم شاید حق داشته باشن ندونن چقدر کار ما سختتر شده و زحمتمون بیشتر !
راستش من که شب یا صبح زود که همه خوابن و صدایی نیست، بیدارم تا فیلم تدریس از روی لپ تاپ رو ضبط کنم و تو گروه بگذارم برای بچه ها. تا حالا نشانه ها
خانه کاغذی ، نام سریالی اکشن و جنایی می‌باشد که توسط الکس پینا ساخته شده است. داستان سریال درباره‌ی مغز متفکر یک سرقت به نام پروفسور می‌باشد که تعدادی از دوستانش را دعوت می‌کند تا در سرقتی بزرگ با او همکاری کنند. آنها برای این که هویتشان لو نرود برای خود اسم‌های مستعار انتخاب می‌کنند و با هویت نامعلوم وارد خزانه‌داری می‌شوند تا بیش از دو میلیون یورو پول غیرقابل تعقیب را سرقت کنند. اما در این میان با چالش سختی برای خارج شدن از ساختمان رو
تا
به حال نویسنده هایی را که از آنها ترجمه کرده ام، به خوابم نیامده
اند. اما امروز عصر داشتم چرت می زدم که بلند شوم و دوباره کار و کار و کمی
پرسیدم چته یوزف جان. گفت چون تو مترجم  مارش رادتسکی بوده‌ای آمده ام به
خاطر تعبیر اسفناج های جدی از تو عذرخواهی کنم. گفتم چرا. گفت آخر چرا به
عقل ناقصم نرسیده که اسفناج نمی‌تواند جدی باشد. نگاه کردم دیدم ای داد بیداد، من هم برداشته ام عین
تا
به حال نویسنده هایی که از آنها ترجمه کرده ام، به خوابم نیامده
اند. اما امروز عصر داشتم چرت می زدم که بلند شوم و دوباره کار و کار و کمی
پرسیدم چته یوزف جان. گفت چون تو مترجم  مارش رادتسکی بوده‌ای آمده ام به
خاطر تعبیر اسفناج های جدی از تو عذرخواهی کنم. گفتم چرا. گفت آخر چرا به
عقل ناقصم نرسیده که اسفناج نمی‌تواند جدی باشد. نگاه کردم دیدم ای داد بیداد، من هم برداشته ام عین
عبا
سلام:))
دکتر مجتبی شکوری، که احتمالا خیلی‌هامون می‌شناسیمش - یک واقع‌بین و در عین‌حال آرمان‌گرا، یک لطیف متفکر پرهیجان- دو سال پیش ٨گام برای موفقیت در سال جدید نشون داد.
«من مجتبی شکوری هستم و فکر می‌کنم این حرف‌ها درباره دنیای بعد از مرگ نیست. حقیقت واقعی درباره زندگی قبل از مرگ است. درباره این‌ که چه‌طور به سن ٣٠ یا شاید ۵٠سالگی برسید بی‌ آن‌ که بخواهید تفنگ روی شقیقه‌تان بگذارید.»
درباره ٨ زندان صحبت کرد که باید ازشون فاصله بگیریم. ک
آیت‌الله امینی امین دین و مردم؛عالم ربانی؛پارسای اخلاق‌مدار؛مجتهد ژرفنگر؛متفکر روشنفکر؛دلیر خدابین؛نویسندهٔ توانمند...
مرگ چنین مَردی، نه امری است خُرد!
صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را تا دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید
خدایا، در این داغ جگرسوز، به تو پناه می‌آوریم. صبوری‌مان ده.
علی‌اکبر مظاهری
۶ اردیبهشت ۹۹/اول رمضان‌المبارک
سلام
چه می کنید با کرونا؟ من که با رعایت بهداشت مجبورم خیلی بیرون از خونه باشم دیگه دیگه!
لابد خیلی ها میگن خوش به حالتون سر کار نمیرین و حقوق می گیرین!!! نمی دونم شاید حق داشته باشن ندونن چقدر کار ما سختتر شده و زحمتمون بیشتر !
راستش من که شب یا صبح زود که همه خوابن و صدایی نیست، بیدارم تا فیلم تدریس از روی لپ تاپ رو ضبط کنم و تو گروه بگذارم برای بچه ها. تا حالا نشانه ها
دانلود رایگان کتاب مسئله اسپینوزا pdf اثر اروین د‌ یالوم
کتاب نایاب “ مسئله اسپینوزا ” پژوهشی ارزنده از دکتر اروین د.یالوم می‌باشد. کتاب مسئله اسپینوزا اثری روان‌کاوانه و در عین‌حال فلسفی، بر نگرش و تفکر فیلسوف بزرگ، اسپینوزا می‌باشد.
دانلود کتاب مسئله اسپینوزا را به دانشجویان و پژوهشگران فلسفه توصیه می‌کنیم.
سال‌هاست
که می‌خواستم در مورد این متفکر دلیر قرن هفده بنویسم. او در جهان بسیار
تنها بود – بدون خانواده، بدون عضویت در جامع
سلام
سلام
دیوانه و دلبسته ی اقبال خودت باش
سرگرم خودت عاشق احوال خودت باش
یک لحظه نخور حسرت آن را که نداری
راضی به همین چند قلم مال خودت باش
دنبال کسی باش که دنبال تو باشد
اینگونه اگر نیست به دنبال خودت باش
پرواز قشنگ است ولی بی غم و منت
منت نکش از غیر و پروبال خودت باش
صد سال اگر زنده بمانی گذرانی
پس شاکر هر لحظه و هر سال خودت باش

محمد اقبال لاهوری
متولد 1256
مرگ 1317 در سن 60 سالگی
شاعر، فیلسوف، سیاست مدار و متفکر
مسلمان اهل پاکستان
موضوع انشا امرو ما این بود(خداییش خیلی بچه گونه اس)
من یه حدودیش که یادمه نوشتم:
باران وقتی می بارد دلتنگی هایت را می شوید و با خود می برد،حس عجیبی دارم وقتی باران می بارد،،،احساس سبکی و آرامش میکنم،این بهترین حسی است که من تجربه کرده ام
دوست دارم باران باشم و ببارم بی آنکه بدانم و بپرسم این کاسه های خالی از آن کیست،باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست

+تو کلاسم نوشتم فک نکنید رفتم از گوگل کمک گرفتم
ولی  خداییش خیلی چرت نوشتم
البته
حوالی سال نود و دو، در همشهری جوان یک پرونده کار کردیم برای ژنرال قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس. روز شهادت حاجی، یاد این افتادم که من برای آن پرونده تحلیل یک روانشناس معروف از شخصیت او را دنبال کرده و گرفته بودم. اما حتی به خاطر نیاوردم آن نوشته کجاست.امروز که داشتم فایل‌های قدیم را مرتب می‌کردم، رسیدم به همین یادداشت معروف.آه...ای به قول روانشناس‌ها شخصیتِ درون‌گرایِ متفکرِ شهودیِ قضاوت‌گرالان که دور از محدودیت‌های این دنیا بهتر می‌ش
سالها پیش که برق نبود حس خوبی داشتیم . خاطره ها بسیار جذاب تر و رویایی تر بود  با نور فانوس درس می خواندیم , مشق می نوشتیم  با چراغ طوری به استقبال گلهای زعفران می رفتیم وقتی از دور دست ها نوری به چشم می خورد خبری از دوست رفیق و یا میهمانی بود . نور زیبای چراغ طوری در بزم میهمانی ها عروسی ها و تعزیه خوانی ها بسیار ماندگار و دل انگیز بود  وقتی نورش کم میشد پمپ کوچکی داشت که با چند تلمبه به روشناییش می افزود . چراغ بادی بهترین یار و یاور در دل تاریکی
{منجی در ادیان - شماره 37}

نظر آلبرت اینشتاین و راسِل...

فیلسوف شهیر انگلیسی برتراند راسل می گوید: «دنیا چشم به راه مصلحی است که همگان را در سایه یک پرچم و یک شعار متحد سازد.»
پروفسور آلبرت اینشتاین متفکر و تئوری پرداز "نظریه نسبیت" اینگونه اظهار نظر می کند: «فرا رسیدن آن روزی که در جای جای جهان، صلح و صفا حکومت کند و همه ی اعضای جامعه ی بشری با یکدیگر دوست و برادر باشند، دیری نخواهد پایید.»
[المهدی الموعود و دفع شبهات عنه، ص۶-۷ / در انتظار ققنوس
مهمان داریم چه مهمانی ( به قول اقای مدیری)
امروز صبح افتاب نزده داییم همراه با زن و بچه اش اومد خونمون و به خاطر کاری متاسفانه دختر چهار 
سالشون گذاشتن پیش ما و خودشون رفتن.
خب از دختر کوچولومون بگم اینه که هرگز بچه ارومی نبوده ونیست و خیلی ام باهوشه.
همون اول تصمیم گرفتم از در دوستی وارد بشم تجربه ثابت کرده لج کردن باهاش عواقب
جبران ناپذیری داره.
برای اینکه سرگرمش کنم گفتم ایناز ؟ میخوای برات کارتن باربی هارو بزارم؟
قیافه اشو مچاله کرد و گفت
سالها پیش که برق نبود حس خوبی داشتیم . خاطره ها بسیار جذاب تر و رویایی تر بود  با نور فانوس درس می خواندیم , مشق می نوشتیم  با چراغ طوری به استقبال گلهای زعفران می رفتیم وقتی از دور دست ها نوری به چشم می خورد خبری از دوست رفیق و یا میهمانی بود . نور زیبای چراغ طوری در بزم میهمانی ها عروسی ها و تعزیه خوانی ها بسیار ماندگار و دل انگیز بود  وقتی نورش کم میشد پمپ کوچکی داشت که با چند تلمبه به روشناییش می افزود . چراغ بادی بهترین یار و یاور در دل تاریکی
اگر مدت 2 یا 3 سال به عنوان یک طراح UX کار کرده باشید، باید تمام این داستان ها و توییت ها را در مورد اینکه چگونه طراحی UX مرده است، واقعا وجود ندارد یا اینکه چگونه صنعت تغییر می کند و طراحی UX در چند سال مرده است و اکنون همه باید طراحان محصول (یا چیز دیگری) شوند.

من نمی گویم این داستان ها درست هستند یا من با آنها مخالف نیستم. من صادقانه فکر می کنم آنها بسیار متفکر هستند و ما را مجبور به فکر کردن در مورد آنچه "UX" واقعا و ما که به عنوان طراحان. اما آنها نی
قرار بود امروز هم مثل بقیه روزها، عملیاتِ خطیرِ "امتحان کنسل کنی" داشته باشیم!زنگ اول با خانم لطفی، دبیر دینی و فلسفه مان، کلاس داشتیم. بچه ها هرکدام سعی کردند با ترفند خودشان نقشی در این عملیات مهم و حساس داشته باشند اما نصرتی نیافتند!منکه با قد کمی کوتاهم نیمکت سوم نشسته بودم، کمی سرم را کج کردم تا بتوانم صورت مهربان خانم لطفی را ببینم.همچنان که فکر می‌کردم چه باید بگویم، با دستی زیر چانه، تصمیم گرفتم فالبداهه جمله ای بپرانم._خانوم، فکر نم
به قلم دامنه. به نام خدا. در دوره‌ی عبدالکریم قاسم (۱۹۵۸) آموزه‌های الحادی و کمونیستی توسط کمونیست‌ها در عراق رواج یافته بود و همین باعث شده بود شهید آیت‌الله محمدباقر صدر دست به کارهای عمیق و ژرف فکری و دینی بزند.
نکته: چندسال پیش کتاب «فهم نظریه‌های سیاسی» اثر توماس اسپریگنز ترجمه‌ی آقای دکتر فرهنگ رجایی (که استاد متبحّر ما بود در درس «اندیشه‌ی سیاسی شرق باستان) را برای یکی از مؤسسات به صورت نمودار درختی درآورده بودم که یک شاخه‌اش این
لری بریلیانت Larry Briliant اپیدمیولوژیست مشهور آمریکایی و مغز متفکر ریشه‌کنی آبله در دنیا در خاطرات خود از زمان شیوع رو به گسترش آنفولانزای خوکی بیان می‌کند:
"در یک مطالعه پژوهشی از برجسته‌ترین اپیدمیولوژیست‌های جهان که همگی در حوزه آنفولانزا نیز متخصص بودند سوال کردم:
به نظر شما اگر این بیماری در دنیا پخش شود عمق فاجعه چه خواهد بود؟ 
نود درصد آنها پاسخ دادند که در چنین وضعیتی یک میلیارد نفر بیمار خواهند شد و حدود ۱۶۵ میلیون نفر خواهند مرد."
د
لری بریلیانت Larry Briliant اپیدمیولوژیست مشهور آمریکایی و مغز متفکر ریشه‌کنی آبله در دنیا در خاطرات خود از زمان شیوع رو به گسترش آنفولانزای خوکی بیان می‌کند:
"در یک مطالعه پژوهشی از برجسته‌ترین اپیدمیولوژیست‌های جهان که همگی در حوزه آنفولانزا نیز متخصص بودند سوال کردم:
به نظر شما اگر این بیماری در دنیا پخش شود عمق فاجعه چه خواهد بود؟ 
نود درصد آنها پاسخ دادند که در چنین وضعیتی یک میلیارد نفر بیمار خواهند شد و حدود ۱۶۵ میلیون نفر خواهند مرد."
د
 بازی صیهونیست-11

بسم الله الرحمن الرحیم- نظریات شخصی است- سایت- زد- اف – ا- یعنی انجمن فدراسیون صیهمونیست- در استرالیا- این افراد طرفدار دکتر بنیامین هستند که مغز متفکر اسرائیل است اجمله تبلیغات اینه این است که ایران بمب اتمی راتجربه کرده است وحماس میخواسته مرکز هواپیمای های جنگ نابود کند وغیره- جنابحضرت سلیمانی خطرناکترین فرد برای یهود است ازاین قبیل تبلیغات انجام داده است وتمام طرح های جناب بنیامین دقیق وانسانی تلقی کرده است یک چشن گ
دریافت
تفکّر و ماحصل عمر هیچ دانشمند، هیچ فیلسوف و متفکّر و حتّی هیچ دینی از ادیان ابراهیمی در کمال و جامعیّت به پایداری، قوام و جامعیّت تفکّر و طریقت ارائه شده در قرآن کریم نیست و خود پروردگار هم در آیه 9 سوره مبارکه اسراء پرده از این حقیقت برمی‌دارد
«إِنَّ هذَا الْقُرْآنَ یَهْدی لِلَّتی‏ هِیَ أَقْوَم»(1)«همانا این قرآن خلق را به راست‌ترین و استوارترین طریقه هدایت می‏کند»
پاورقی
1-سوره مبارکه اسراءآیه9

چرا نگوییم که این آقا چه شخصیتی است
✅مردی متفکر✅سیاستمدارک ✅دارای علم وفن روز
✅قدر دان مردم
✅مردمدار واقعی
✅با صلابت وبادرایت تمام
✅مدیر ومدبر
✅جوان شایسته ولایق
✅خداوند بزرگ این شاخصهارا به کسی میدهدکه لایق آن باشد
وایشان لایق است از هر جهت به لطف وکرم خدای بزرگ می توانیم به چنین فرد اعتماد کنیم وبه آن رای بدهیمدوم اسفند ماه رای ما دکتر افضل طیبی
. |دکتر افضل طیبی

‎ گروه واتساپ(whatsapp): https://soo.gd/whatsapp4
‎ صفحه اینستاگرام(instagram): https://soo
لبخند مونا لیزا (Mona Lisa Smile) فیلمی سرشار از معنا و مفهوم است.  جولیا رابرتز به عنوان استاد تاریخ هنر در دانشکده ی ولزلی وارد می شود. جایی که یک انگشتر نامزدی به انگشت زنی جوان، بیش از تحصیل و آموزش درست و کامل، اهمیت دارد.
تمام سناریوهای این فیلم بی نظیر هستند.
لبخند مونالیزا بی تردید نسخه ی زن آزاد و متفکر، عاقل و منطقی، قدرتمند و مستقل است. جولیا رابرتز در نقش کاترین واتسن به شیوه ی سقراط، دختران را به چالش می کشد تا درباره ی همه‌ چیز پرسش کنند
+ ما به یک پزشک متفکر نیاز داریم، نه یک پزشک باهوش

یانگوم که خیلی باهوشه و همه ی درساشو عالیه، مورد بی توجهی استادش قرار میگیره. هرچی یانگوم بهش میگه چرا به من نمره منفی میدین منکه همه رو درست جواب دادم اون چیزی نمیگه، فقط میگه تو به خودت مغرور شدی. و داستان از این قراره که این استاده خودش بخاطر مغرور شدنش توی تشخیص بیماری ها، یه بار یه بیماری رو اشتباه تشخیص میده و باعث مرگ اون شخص میشه. 

بعدش توی آزمون عملی ، ضعیف ترین فرد کلاس و یانگوم با
نام فارسی : زندگی عزی
سال تولید : ۲۰۱۶
 محصول :هند
ژانر :  درام | عاشقانه
امتیاز IMDB  از ۱۰ : ۷٫۶
کیفیت : Bluray 1080p – ۷۲۰p – x265
کارگردان : Gauri Shinde
ستارگان :  Shah Rukh Khan, Alia Bhatt, Kunal Kapoor
خلاصه فیلم : کایرا یک فیلمبردار تازه کار است که به دنبال زندگی کامل و بی نقص میگردد. آشنا شدن او با جاگ، یک جوان متفکر، باعث می شود طرز فکرش نسبت به زندگی تغییر کند…
ادامه مطلب
پائول نه ساله، بعد از آمدن از مدرسه برای بازی با دوستش بیرون رفته و دیروقت به‌خانه بازگشت، او دیگر زمانی برای انجام دادن تکالیف خویش نداشت. در طی هفته این مسئله دومین بار بود که رخ می‌داد. مادر پائول، با عصبانیت به‌او گفت: اگر این کار را دوباره تکرار کنی دیگر حق نداری یک هفته با دوستات بازی کنی.
پائول در حالیکه صورتش قرمز شده بود، چشمانش را ریز کرد و در جواب گفت: مامی ازت متنفرم ! دنیا روی سر فران خراب شد. شنیدن کلمۀ تنفر از دهان پسرش می‌توانس
پائول نه ساله، بعد از آمدن از مدرسه برای بازی با دوستش بیرون رفته و دیروقت به‌خانه بازگشت، او دیگر زمانی برای انجام دادن تکالیف خویش نداشت. در طی هفته این مسئله دومین بار بود که رخ می‌داد. مادر پائول، با عصبانیت به‌او گفت: اگر این کار را دوباره تکرار کنی دیگر حق نداری یک هفته با دوستات بازی کنی.
پائول در حالیکه صورتش قرمز شده بود، چشمانش را ریز کرد و در جواب گفت: مامی ازت متنفرم ! دنیا روی سر فران خراب شد. شنیدن کلمۀ تنفر از دهان پسرش می‌توانس
کتاب لذت متن هم دوباره تموم شد و من فهمیدم چقدر بیشتر میفهمیدمش این بار. دفعات قبل خیلی برام سخت بود هرچند که این بارم بود قسمت هایی که کامل متوجه نشک اما کمتر بود. از صبح فقط کتاب خوندم. حالا هی میخوام گزارشی ننویسما مگه میشه. به نظرم نباید نوشته گزارشی باشه هرچند که من دنبال اینم جوری بنویسم که برام بمونه چه کارایی کردم اما باید راهی باشه. 

کتاب لذت متن ، نوشتهٔ رولان بارت ، ترجمهٔ پیام یزدانجو ، نشر مرکز

چاره ای نیست : تحمل ملال ساده نخوا
مدرسه نیز خود از یک روح سرشار برخوردار است،این موضوع به ندرت مورد تایید قرار می گیرد،و در عوض مدرسه به صورت یک ماشین و یا یک کارخانه شناخته شده است.در مدرسه می توان دانه جست وجو گری و پرسش را در زمین فکر و اندیشه نسل کوچک و کم سال کاشت تا این دانه رشد کند،همراه او بزرگ شودوزندگی بزرگسالی او را از زود باوریها،ساده اندیشی ها،بی دقتی ها، تقلیدها ،پیروی هاو باری به هر جهت گذراندن ها نجات دهد.درعوض او را انسانی متفکر،منطقی،فکور،اندیشمند،علت جو ،
سلسله یادداشت‌های حجت الاسلام عالمیان|بخش اول
مقدمه
اندیشه سکولاریسم[۱]، را باید یکی از مهمترین چالش‌های فراروی دین به شمار آورد. گرچه به تعبیر آیت الله جوادی آملی در کتاب نسبت دین و دنیا: «دوره نوزایی و رنسانس پیام آور قطعی «جدا انگاری دین و دنیا» است»، اما در جهان اسلام می‌توان رگه‌هایی از این نظریه را در دوره معاویه مشاهده کرد و وی را اولین بانی و متفکر این نظریه دانست. او در جریان  صلح با امام حسن(ع) اعتراف کرده بود که: «من با شما جنگ نک
سلام دوستان :)
آماده شدم که برم سر کار
سوار ماشین شدم و مجبور شدم برای ورود به خیابان اصلی دنده عقب برم ...
یه دفعه دیدم " پیل تن" داره از عرض خیابان رد میشه
( پیل تن یکی از دوستان و بچه محل های خیلی خوب منه ولی خیلی لاغره و ضعیفه منم به شوخی بهش میگم پیل تن .:)
اومدم اذیتش کنم و با سرعت برم سمتش تا بترسونمش که یهو ...
بقیه ماجرا رو بصورت شعر بخونید :
نمودم زین ، چو رَخش صف شکن را
عقب راندم ، من آن اسب کهن را
چو پا روی پدال گاز بردم ...
میان راه ، دیدم "پیل تن"
موراجون و دنیای بعدی: آموزش درک درست مفهوم زندگی از دیدگاه دین.
موراجون و دنیای بعدی : حمیدرضا اشترانی و سعیده روشن ضمیر ، نشر عهدمانا
معرفی:
مجموعه داستان مورچه متفکر شیوه تفکر در مسیر درک اعتقادات درست دینی را به کودک شما می آموزد.و آنان می توانند حقایق عالم و وجود خودشان را به درستی درک کنند.این روش تربیتی، خودکشفانه نام دارد.این داستان مسیری در چینش مواد تفکری در پیش روی کودک قرار می دهد تا او بتواند جهانی را که در آن زندگی می‌کند به شکل ص
به گزارش فارس، رسانه‌های آمریکایی از کشته شدن پسر بن لادن رهبر سابق القاعده خبر دادند. سه مقام آمریکایی اعلام کردند به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می دهد «حمزه بن لادن» پسر رهبر سابق القاعده کشته شده است. این سه مقام جزئیاتی از محل و زمان دقیق کشته شدن حمزه بن لادن یا نقشی که واشنگتن در کشته شدن وی داشته است، اعلام نکرده اند. به نوشته شبکه ان بی سی، وزارت خزانه داری آمریکا ۱۰ اسفند ۹۷  برای هرگونه دادن اطلاعاتی که منجر به بازداشت حمزه بن لاد
مرض منحوس کرونا برای خیلی از انسان ها مرگ و غم و غصه رو به ارمغان آورد ولی هر بلایی باید حداقل یک تجربه از خودش به جای بگذاره.
بلا از محلی شروع شد که خیلی از دوستان اونو اتوبانی رو به بهشت می دونستند. یاد گرفتیم که بلا مسلمان و غیر از آن را نمی شناسد و داروی آن نه قرار دادن گیاهی در ما تحت و نه در کتب مقدس هست. 
کرونا باعث شد ما مدعیان سر به زیر فرو ببریم و خدا را بهتر بشناسیم و عبادتمان با شناخت و تواضع و از روی خشوع باشد.
کرونا به ما فهماند تنها یا

چگونه به فردی متفکر تبدیل شویم؟امروز می خواهم در مورد یک مبحث عالی با شما صحبت کنم که همه آدمها با تمام اهداف و رویایی که دارند و در هر سطحی که هستند می توانند در زندگی خودشان از این اصول استفاده کنند و این بخش فوق العاده تأثیر گذار است. موضوع این است که چگونه به آدم متفکر (یا متفکرتری) تبدیل شویم؟ حال اول به این بپردازیم که آدم متفکر از نظر من چه کسی هست؟ از نظر من انسان متفکر کسی است که بتواند از امروز خودش استفاده کند و لذت ببرد، آدمی که
کتاب آشنایی با قرآن جلد اول، حاصل پنج سخنرانى استاد شهید آیت‌اللّه‌ مطهرى در دانشگاه صنعتى شریف به سال 1352 است.
شناخت قرآن، نامى‌ست که خود استاد براى این سلسله سخنرانی‌ها انتخاب کرده بودند. بنا بود مدخلى باشد براى یک رشته از بحث‌هاى عمیق و اساسى عقیدتى که عبارت بود از: خدا در قرآن، قرآن در قرآن، پیامبر در قرآن، انسان در قرآن، تاریخ در قرآن، شناخت در قرآن و ... که مجموعه‌اى پر شماره و غنى از معارف و اندیشه‌هایى را که در اسلام، این آخرین و کا
کتاب آشنایی با قرآن جلد اول، حاصل پنج سخنرانى استاد شهید آیت‌اللّه‌ مطهرى در دانشگاه صنعتى شریف به سال 1352 است.
شناخت قرآن، نامى‌ست که خود استاد براى این سلسله سخنرانی‌ها انتخاب کرده بودند. بنا بود مدخلى باشد براى یک رشته از بحث‌هاى عمیق و اساسى عقیدتى که عبارت بود از: خدا در قرآن، قرآن در قرآن، پیامبر در قرآن، انسان در قرآن، تاریخ در قرآن، شناخت در قرآن و ... که مجموعه‌اى پر شماره و غنى از معارف و اندیشه‌هایى را که در اسلام، این آخرین و کا
سه ویژگی افراد ناموفق و ضعیف‌النفس: به هم بافتن آرزوها، آه و ناله زیاد، در فکر چاره و اصلاح نبودن
معمولًا افرادی که از لحاظ روح و روان، سالم و با نشاط‌اند و انحرافی پیدا نکرده‌اند، کمتر به تخیل و به‌هم بافتن آرزوهای دور و دراز و نامعقول می‏‌پردازند؛ همیشه عملی فکر می‌کنند و عملی آرزو می‌کنند، یعنی آرزوهای آنها در جهت همان مداری است که در زندگی دارند، روی بال و پر خیال نمی‌‏نشینند و آرزوی امور ناشدنی را نمی‌کنند. 
ولی افراد ضعیف که مب
354- شنبه گذشته با خانواده تصمیم به رفتن به مشهد گرفتیم و من هم به توصیه مادر اندکی شیک پوش و امروزی شدم. در مشهد در خانه فامیل بودیم که داماد این خانواده مدام هندوانه های گنده به بقل من می داد و من را به دور دور زدن دو نفره در مشهد تشویق می کرد. بالاخره شب من را سوار و نیمدوری در مشهد زدیم. در راه باز هم مدام هندوانه های گنده زیر بقل من می داد که چرا انسان نازنین و تحصیل کرده ای مثل شما باید وضعیتش این باشد و ماشین زیر پاش این باشد. من در درون خیلی د
الان کجا هستم؟
کجا می‌خواهم بروم؟
سوال خوب و به جایی است، بار ها سعی کردم از زوایای دید مختلف به این مقوله نگاه کنم و بعد به نحوی خودم رو توی اون جغرافیای ذهنی متصور بشم ولی به هر دلیلی خیلی راحت نبود که به نتیجه برسم.
بعضی ها میگن برای این که بتونی ذهنت رو در ارتباط با موضوعی جمع و جور کنی باید بتونی عصاره تمام سیاره هایی که توی منظومه‌ی ذهنت میچرخن رو با تنها ۱ کلمه بیان کنی. و اون ۱ کلمه برای من «متفکر» شدنه. این که تفکر تعریفش چیه و جایگاهش
کتاب حماسه حسینی یک مجموعه دو جلدی تألیف متفکر شهید مرتضی مطهری است که جلد اول آن شامل سخنرانیها و جلد دوم آن شامل یادداشتهای ایشان است. این کتاب به چندین زبان‌های دنیا ترجمه و ده‌ها بار در ایران تجدید چاپ شد. البته این کتاب قبلاْ سه‌جلدی بود .
جلد اول این کتاب شامل مطالبی مثل : حماسه حسینی، تحریفات در واقعه تاریخی کربلا، ماهیت قیام حسینی، تحلیل واقعه عاشورا، شعارهای عاشورا، عنصر امر به معروف و نهی از منکر در نهضت حسینی و عنصر تبلیغ در نهض
استاد سید غلامرضا سعیدی که در سال 1314 ه ق؛ مطابق با 1276 ه. ش (5) در روستای نوزاد مؤمن­آباد بیرجند به دنیا آمد و تحصیلات خویش را در زادگاه و شهر بیرجند سپری کرد و به قول خود "از سال 1320 ش یکسره تهرانی شد".
پس از سال­های 1320 ه. ش در صحنه فرهنگ ایران به طور محسوسی ظهور می‏یابد. و با تألیف آثار ارزنده خوب می‏درخشد. حتی آثارش در کشور الجزایر ترجمه شده و در روند مبارزات مردم الجزایر تأثیر بسیار بر جای می‏گذارد. آثارش در افغانستان نیز طرفداران زیادی پیدا می
بسمه تعالی

حمله اتمی آمریکا به ژاپن بعد از «ترور بی‌جواب»

ژاپن ٢ سال بعد از «ترور بی جواب» فرمانده نظامی خود توسط ایالات متحده، مورد حمله اتمی آمریکا قرار گرفت که در جریان آن بیش از ٢٢٠ هزار نفر کشته شدند.

به گزارش مشرق، «دریاسالار یاماموتو» یکی از مشهورترین فرماندهان تاریخ نظامی ژاپن است. او مغز متفکر نیروی دریایی ژاپن در طول جنگ دوم جهانی بود که سرنوشت او این روزها در شبکه های اجتماعی بازخوانی می شود.
بیشتر بخوانید:
ابلاغ «انتقام سخت»
ژانر : اکشن , جنایی , مهیج
مدت زمان : ۸۶ دقیقه زبان : انگلیسی کیفیت : ۷۲۰p Web-dl فرمت : MKV انکودر : F2M حجم : ۷۵۰ مگابایت محصول : ایتالیا , آمریکا ستارگان : Dolph Lundgren, Hal Yamanouchi, Natalie Burn, Mario Opinato کارگردان : Giorgio Bruno لینک‌های مرتبط : جستجوی زیرنویس – کیفیت‌های دیگر
خلاصه داستان :
داستان این فیلم اکشن و مهیج درباره‌ی یک مغز متفکر جنایی به‌نام گورو می‌باشد که قصد دارد از خانواده‌ی روسینی مقدار زیادی طلا سرقت کند ، اما غافل از این که یکی از میهمانان روسینی یک ف
این پویش، چالش، یا هر چیز دیگه، فرصت خوبیه تا اگه دوست داشته باشیم، دامنه‌ی ارتباطات موثرمون رو گسترش بدیم.
۱. بازتاب نفس صبحدمان
آرام، روان، مهربان :)

۲. دزیره
تازه آشنا شدم. به دل می‌نشیند.
۳. سره
دقیق، نکته‌سنج، خوش‌برخورد، محقق.
۴. هومورو
از نسل جوانِ دغدغه‌مند.
۵. میانه‌ی میدان
می‌فهمم حرفاش رو.
(مایل نبودند لینک بشن)
۶.

۷. مینیس
چندبعدی‌نگر، متفکر.
۸. رادیو خرت و پرت
وی در تلاش است.
۹. کج‌نویس
خلاق، خوش‌اخلاق.
۱۰. سیب‌زمینی
بعد از سا
1
فقط میخوام بگم انقدر رسوای عالم شدم که اومدم سفره پاک کنم
پسرخالم به زور اصرار که بده من پاک کنم و منم انکار که نه زشته
خلاصه بعد کلی کش مکش گفت میخوای سفره پاک کنی که نبرنت ظرف بشوری؟
من
+آره لعنتی ول کن:|
2
بیشتر از هرکسی جلوی یکی از پسر دایی هام ضایع شدم و سوتی دادم!فک کنم دیگه باهاش ندار شدمازین بیشتر ضایع تر نداریم اصلا
سر سفره ناهار مامان ته دیگ سیب زمینی کشید،من کنارش بودم اون طرف بابام و کمی اون طرف تر پسر دایی،
بعد در حالی که چشام به سی
همین جا که نشسته ام و زن و مردی برای طلاق و دادگاه و سکه بحث میکنند، با این تبصره که فکر میکنم خودشان زن و شوهر نیستند، به ارتباط ذهن و زبان فکر میکنم.
جرقه اش را دکتر عباس میلانی، مورخ و نویسنده ی خوب ایرانی در فکرم زد.ایشان در جایی نوشته که: امروز ارتباط مستقیم  بین ذهن و زبان امری قطعی است. نویسنده ایی که ذهن خلاق و پویا و پیچیده داشته باشد، زبانش هم همپای ذهنش حرکت میکند. به نظر دکتر میلانی دیگر گفتن حرفی مانند: "من مطلب خاصی در ذهن دارم ولی ن
مدتهاست که فلسفه در شرق و غرب با بحران روبرو شده است و اکنون چند قرن است که متفکر اصیلی وجود ندارد تا نظام فلسفی مورد اعتمادی ارائه کند. یک دلیل بحران در فلسفه سبک زندگی مدرن است که باعث شده انسانها فرصتی برای اندیشیدن نداشته باشند. در دوران مدرن فقط نامی از فلسفه باقی مانده است و اکنون فلسفه  نام رشته ای دانشگاهی است.  در گروههای فلسفه نیز  عمدتا افرادی شاغل هستند  که در برابر حقوقی که دریافت می کنند، به دانشجویان علاقه مند  مطالبی را آمو
برای کنترل کامل و مدیریت بهتر دستگاه ها و سنسورهای خانه هوشمند و انجام تنظیمات و بهره مندی کامل از مزایای خانه هوشمند، شما نیاز به یک مرکز کنترل همه کاره به عنوان مغز متفکر خانه هوشمند خود دارید.
شرکت فیبارو با تولید دو مدل مرکز کنترل مرکزی خانه هوشمند با نام های Home center 2  و Home center lite  کار شما را راحت کرده است.
در ادامه با شرکت خانه هوشمند رهنما فردا نمایندگی محصولات فیبارو در ایران همراه باشید تا به معرفی این دو دستگاه قدرتمند و جذاب بپ
و این حس قدیمی و تلخ و سیاه، حس نفرت دیدن ورودی‌های جدید دانشگاه، این نفرتم معطوف به خودِ ورودی‌ها نیست، یادآوری آن همه خاطره تلخ برایم ناخوشآیند است. ورودی‌های دانشگاه همیشه با کلی سلام و صلوات وارد دانشگاه می‌شوند با معرفی دانشگاه و دانشکده‌ها و غیره و غیره و نهایتا اردوی مشهدی به استقبال‌شان می‌روند که تک به تکشان برای من عقده‌ای شده که در طول این 9 سال، با هر اول مهر تکرار می‌شود.

ثبت نام با تاخیر ما باعث شد نه تنها هیچ کدام از این
نوزدهم فروردین هم سالگرد شهادت شهید سیدمحمدباقر صدر است و هم سالمرگ
صادق هدایت.
شهید صدر را یکی از کم نظیرترین اندیشمندان جهان اسلام و یک نابغه
علمی لقب داده اند. این روحانی شهید در آثار خود به تبیین و ارائه و تدوین نظام
سیاسی و اقتصادی و اجتماعی اسلام پرداخته و از این رهگذر، حکومتی مبتنی بر فطرت و
توحید که توانایی تأمین سعادت مادی و معنوی بشریت را داشته باشد ترسیم نموده است. این
متفکر بزرگ، آبادانی دنیا و آخرت را لازمه کمال طلبی انسان موحّد
هنوز دارم می‌گردم یه سرویس خارجی خوب پیدا کنم و نتونستم. توی همه‌شون (تبعا) برای استفاده کامل از قابلیت‌هاشون باید پریمیوم خرید، و به دلار، و مثلا سالی پنجاه‌تا، که برای من که هدف خاصی از بلاگینگ ندارم خیلی به‌صرفه نیست. جان الیور توی یکی از برنامه‌هاش درباره خودکامه‌های جهان صحبت می‌کنه، و بعدش می‌خواد نتیجه بگیره که ترامپ نمونه یک خودکامه‌ست. البته اشاره می‌کنه، که قوانین آمریکا اونقدری محافظ دموکراسی هست که یک نفر نتونه دموکراسی
1 - مرکبات citrus : افراد پرانرژی و سرزنده از این رایحه استفاده میکنند
لیمو
گریپ فروت
نارنج
رایحه مرکباتی شیرین ,تازه,خنک ,با طراوت و تند می باشند و بر پایه لیمو,گریپ فروت,نارنج و ترکیبات آروماتیک اسیدی دیگر هستند.

2 – گلی    floral : افراد دارای روحیه رمانتیک,آرام و ملایم این رایحه را می پسندند.
یاس بنفش
زنبق
رز
گل صد تومانی
این گروه بزرگترین گروه بویایی هست که تعداد زیادی گل با فراوانی بالا را شامل میشود.تعدادی از معروف ترین ,آنها شامل رز,یاس بن

این کتاب از سلسلۀ «دین پژوهی»
نشر ناهید است. و اثری است در روانشناسی دین که یکی از پیشگامان آن ویلیام جیمز است
که نظریه و کتابی به نام ارادۀ معطوف به ایمان(The Will to Believe) دارد. ایمان از اقناع دل پدید می‌آید.
مراد از دل، آن‌گونه که در تمام زبان‌های بشری سابقه دارد، قوای درّاکه است. البته
با عقل هم پیوند دارد، و امید و عشق و ایمان حاصل تأملات آن است. به تعبیر دیگر به
شرح دلایل دل در ایمان آوردن می‌پردازد. عنوان این کتاب از جملۀ معروف پاسکال
متفک
1 - مرکبات citrus : افراد پرانرژی و سرزنده از این رایحه استفاده میکنند
لیمو
گریپ فروت
نارنج
رایحه مرکباتی شیرین ,تازه,خنک ,با طراوت و تند می باشند و بر پایه لیمو,گریپ فروت,نارنج و ترکیبات آروماتیک اسیدی دیگر هستند.

2 – گلی    floral : افراد دارای روحیه رمانتیک,آرام و ملایم این رایحه را می پسندند.
یاس بنفش
زنبق
رز
گل صد تومانی
این گروه بزرگترین گروه بویایی هست که تعداد زیادی گل با فراوانی بالا را شامل میشود.تعدادی از معروف ترین ,آنها شامل رز,یاس بنفش
سه چهار روز است آتش نشان ها به خوابگاهمان حمله می‌کنند! توی فصل امتحانات صبح تا ظهر خوابگاه را می‌گذارند روی سرشان. مانور مدیریت بحران را تمرین می‌کنند و می‌روند. دیروز هم نمایش کذایی شان را انجام دادند و مسئولین فیلم هایشان را گرفتند و شرشان را کم کردند. 
عصر بعد از امتحان بود و خواب شیرین. آنقدر سرو صدا زیاد بود که من و هم اتاقی هایم با سردرد از خواب بیدار شدیم. سعی میکردیم به زور گل گاو زبان، خودمان را آرام کنیم. 
توی ایام امتحانات، کفنما
مقدمه:
ما انسان ها اغلب در پیچ و تاب زندگی همراه و همنشینی برای پیمودن این مسیر برمی گزینیم که گاه ممکن است هم نشین ما، ما را به اوج آسمان ها ببرد یا به قعر زمین.
تنه انشا: گِلی خوش‌بوی در حمام روزی رسید از دست محبوبی به دستم بدو گفتم که مُشکی یا عبیری که از بوی دلاویز تو مستم بگفتا من گِلی ناچیز بودم ولیکن مدتی با گُل نشستم کمال هم‌نشین در من اثر کرد وگرنه من همان خاکم که هستم ، این حکایت از سعدی همواره بیانگر تاثیر همنشین بر آدمی است که به عن
رمان فاز تنهایی
دانلود رمان فاز تنهایی اثر ریحانه صدری با فرمت های pdf ، اندروید، آیفون و جاوا با ویرایش جدید و لینک مستقیم
داستان این رمان راجب دختر فرانسوی به اسم ماریا است که به سبب حرفه پدرش که پلیس هست مورد تهدید گروهی از مافیا قرار می گیرد ، او ناچار می شود با امیرعلی که یک پلیس متعصب ایرانی است ازدواج کند و با امیرعلی به ایران بیاید ، اختلاف فرهنگی و عقیدتی این دو شخص پیشامدی به وجود می آورد که خواندنش خالی از لطف نیست …
خلاصه رمان فاز ت
شیوه ی کار من مبتنی بر این است که زندگانی جوامع و افراد
بشر را از نزدیک مطالعه کنم. اصولی را که در کتابم تشریح کرده ام، نه از خیالبافی،
بل از طبیعت امور بر گرفته ام.
مونتسکیو، روح القوانین

قریب به سیصد و سی سال پیش "شارل لویی دوسکوندا بارون دو لابردو اد دو مونتسکیو"، حقوق دان و متفکر شهیر فرانسوی دیده به جهان گشود.
او که بیش از دو دهه از عمرش را به تامل در روح قانون های اقوام و کشورهای جهان
صرف کرده بود، زمانی به صرافت افتاد با هدف بررسی عینی زن

دوره های زیادی با محوریت کتابهای شهید مطهری تشکیل شده‌اند ولی من بعد از شنیدن تعریف و تمجید آدم‌های مختلف از یک دوره خاص، در کلاس‌هایش ثبت نام کردم. بسیار کلاس ها را دوست داشتم و با وجود مسافت زیاد شوق رفتن به کلاس‌ها و طی کردن مدارج بالاتر را داشتم. تا اینکه بعد از گذراندن دو ترم، به دلیل تداخل کلاس های دانشگاه نتوانستم در ترم سوم شرکت کنم.

فکر می‌کنم امسال سومین سالی‌ست که از آن ترم می‌گذرد و من همیشه حسرت گذراندن ترم‌های بعدی در دل
سلام...من نمیتونم دروغ نگم نمیشه هر کاری کردم نشد...اقا من کلی زور میزنم ولی نمیتونم به اون خانم نامحرم نگاه نکنم نمیشه ...اقا من نمیوتم با خانوادم درست برخورد کنم...اقا این شیطون اصن اجازه نمیده من گناه نکنم...
اقا مگه میشه تو این دوره زمونه گناه نکرد...اقا همه ازادی دارن هر وقت میخوان هر جوری بخوان میان تو خیابون ما چرا نیایم!!!اقا ما آزدای میخوایم خدا هی میگه این کارو بکن این کار رو نکن...این اصن زندگیه که هیچ کاری نتونیم بکنیم؟!!!!پاسخ استاد متفکر
رمان فاز تنهایی
دانلود رمان فاز تنهایی اثر ریحانه صدری با فرمت های pdf ، اندروید، آیفون و جاوا با ویرایش جدید و لینک مستقیم
داستان این رمان راجب دختر فرانسوی به اسم ماریا است که به سبب حرفه پدرش که پلیس هست مورد تهدید گروهی از مافیا قرار می گیرد ، او ناچار می شود با امیرعلی که یک پلیس متعصب ایرانی است ازدواج کند و با امیرعلی به ایران بیاید ، اختلاف فرهنگی و عقیدتی این دو شخص پیشامدی به وجود می آورد که خواندنش خالی از لطف نیست …
خلاصه رمان فاز ت
این بدان معنی است که شما می توانید ایجاد کنید که خرید پیجر در هر موضوع مدرسه نوشته شده و به همان سرعتی که انتظار می رود منطقی باشد. ما به شما پیامهای رایگان غیرمجاز بودن ، تحقیقات جامع درباره موضوع و نمرات خوب قول می دهیم. به سایت بروید و مقالات را به صورت آنلاین خریداری کنید تا از یادگیری رایگان در مدرسه خود بهترین استفاده را ببرید.
سایت ما در بهترین مراحل در ترکیب علمی قرار دارد. ما بهترین مقاله نویسان را که مایل و واجد شرایط برای ارائه ایده
این کتاب هم تموم شدو من کلی باهاش حال کردم . واقعا نمیدونستم چجوریه مترجمم چیزی ننوشته بود اولش. ولی به مرور که خوندم خب مسلما فهمیدم جریان از چه قراره. کتاب خوبی بود فقط درمورد نقاشی و یا خود پیکاسو نبود یعنی بود اما خب چجوری بگم نمیدونم :/ میشد ازش یادگرفت که چجوری به قضیه نگاه کرده . ویا چیزایی بود که در مورد شاید ادمای دیگه یا هنرای دیگه هم صدق میکرد. شایدم من اشتباه میکنم نمیدونم فقط احساس کردم اینجوری بود. همین امروز ساعت پنج بیدار شدم ظر
یکی از دلایلی که به روز 15 ام رسیدم و دیگه ادامه ندادم این بود که روز خاصی نداشتم
بنابراین چیزی هم برای نوشتن نداشتم

روز 16 ام
چیزهایی که دلتنگشونم
فقط گاهی دلتنگ بابابزرگم یا دوستم میشم که جاشون خالیه
گاهی ام دلتنگ وقتایی که باور داشتم آدما یجور دیگن

روز 17 ام
من یه خردادی ام ماه جوزا با سمبل دوپیکر با شعار من فکر میکنم
و شخصیت راوی ، فعال و پیشرو ، متفکر و ارتباط برقرار کننده
خب چیزاییو مینویسم که با شخصیت من در تضاد نیست
میگن خردادی ها حدا
بلد نیستم، بلد هم نخواهم شد!
روحانی: #من_بلد_نیستم کاری به دنیا نداشته باشم و برای حل مشکلات فقط به داخل نگاه کنم.
او البته باید نکات دیگری را هم می‌افزود:#من_بلد_نیستم قراردادی حقوقی بنویسم که حق مان را بگیرم. این چه #مکانیسم_حل_اختلافی است که فقط #ماشه اش برای ما فعال است و ما هیچ قدرت حقوقی برای پیگیری حقوق هسته‌ای مان نداریم. #من_بلد_نیستم در ساماندهی بنزین طوری عمل کنم تا برای کشور هزینه نداشته باشد. #من_بلد_نیستم بازارهای غیر مولد را کنترل
در چند روز اخیر، نام دکتر سفیدچیان به عنوان یکی از کاندیداهای مجلس
شورای اسلامی ابتدا در سطح افواه عموم و سپس از طریق یکی دو کانال تلگرامی مطرح
گردیده است.

حدود سیزده ماه پیش، راقم این سطور با مشورت جمعی از دانشگاهیان و
حوزویان شهر، طی یادداشتی به جریان اصولگرای شهر پیشنهاد داده بود که به منظور
تقویت احتمال پیروزی در انتخابات آتی مجلس از چهره هایی جدید با ویژگی علمی و
انقلابی مانند حجت الاسلام دکتر سید محمود نبویان و دکتر علی رضا سفیدچیان
خیلی پیش‌تر باید یه بخشی به اینجا اضافه می‌کردم و می‌گفتم که نوشته‌های کدوم عزیزان رو می‌خونم؛ اما خب هی عقب می‌افتاد تا اینکه نوشتۀ چند تا از دوستان باعث شد زودتر دست بجنبونم.
بدون مقدمه برم سر اصل مطلب. لیست زیر نام و آدرس وبلاگ‌هایی که می‌خونم به ترتیب حروف الفباست؛ بلاگرهایی که از نوشته‌هاشون یاد می‌گیرم و لذت می‌برم. توی صفحۀ اصلی هم یه زبانۀ جدید اضافه کردم و این مطلب رو اون‌جا هم نوشتم؛ البته پر واضحه که صفحۀ مزبور به‌مرور زما
پیرو سوال های متعدد ذهنیم یک سوال واقعا ارزش پرسیدن دارد، این است که شما انسان های دانا و متفکر (منظورم آنهایی است که نگاهشان عمیق است) و به همان ترتیبت انسان هایی که زیاد اهل تفکر نیستند و یا اصلا تفکرات عمیق ندارند به چه چیزی تشبیه میکنید؟؟
من به شخصه اگر بخواهم انسان های دانا و متفکر را به چیزی تشبیه کنم، اول از همه علم و تفکر را باید به غذا تشبیه کنم، به نظر من انسان های دانا شباهت عجیبی به انسان های گرسنه دارند!
گروه اول، انسان هایی با  ت
خیلی پیش‌تر باید یه بخشی به اینجا اضافه می‌کردم و می‌گفتم که نوشته‌های کدوم عزیزان رو می‌خونم؛ اما خب هی عقب می‌افتاد تا اینکه نوشتۀ چند تا از دوستان باعث شد زودتر دست بجنبونم.
بدون مقدمه برم سر اصل مطلب. لیست زیر نام و آدرس وبلاگ‌هایی که می‌خونم به ترتیب حروف الفباست؛ بلاگرهایی که از نوشته‌هاشون یاد می‌گیرم و لذت می‌برم. توی صفحۀ اصلی هم یه زبانۀ جدید اضافه کردم و این مطلب رو اون‌جا هم نوشتم؛ البته پر واضحه که صفحۀ مزبور به‌مرور زما
بدون مقدمه برم سر اصل مطلب. لیست زیر اسم و آدرس وبلاگ‌هایی که می‌خونم به ترتیب حروف الفباست؛ بلاگرهایی که از نوشته‌هاشون یاد می‌گیرم و لذت می‌برم. توی صفحۀ اصلی هم یه زبانۀ جدید اضافه کردم و این مطلب رو اون‌جا هم نوشتم؛ البته پر واضحه که صفحۀ مزبور به‌مرور زما
گام دهم
پیشگامان پروسه شکل گیری مهندسی صنایع در نیمه دوم قرن نوزدهم چه کسانی بودند ؟
در ادامه معرفی نظریه پردازان صنعتی قرن نوزدهم به نیمه دوم این قرن میرسیم : در دهه 1850 دانیل.ی.مکالیوم در ارتباط با موارداستفاده چارت و نمودار در نشان دادن ترکیب سازمانی و کاربرد منظم مدیریت در سازمان راه آهن مباحث خویش را بیان داشت .
دبلیو.ی.جنیوتر در دهه 1870 میلادی ، مطالعاتی در باب حرکت و خستگی کارگران و تاثیر وسایل مختلف بر روی کار ارائه نموده است .
در سال 1881
خشکسالی و قحطی باعث مرگ سربازان شده بود و به همین خاطر گرشاسپ پادشاه ایران جنگ را پایان داد و زال سردار متفکر ایرانی نیز در زابل اقامت کرد. بعد از مرگ گرشاسب، افراسیاب دوباره به فکر افتاد به ایران حمله کند. زال به پسرش رستم گفت: جنگی در پیش است می‌دانم که تو هنوز جوانی و می‌خواهی جوانی کنی اما چه باید کرد که دشمن درراه است. آیا حاضری بروی؟

رستم اعلام آمادگی کرد و اسبی خواست که بتواند او و گرزش را که از سام به ارث برده حمل کند. زال هرچه گله اسب
بدون مقدمه برم سر اصل مطلب. لیست زیر نام و آدرس وبلاگ‌هایی که می‌خونم به ترتیب حروف الفباست؛ بلاگرهایی که ازنوشته‌هاشون یاد می‌گیرم و لذت می‌برم. توی صفحۀ اصلی هم یه زبانۀ جدید اضافه کردم و این مطلب رو اون‌جا هم نوشتم؛ البته پر واضحه که صفحۀ مزبور به‌مرور زما
چه آرام بر منبر سخن تکیه می زنی تا شهابِ ثاقبِ سخن را به سمت اهریمن سکون، پستی و رخوت نشانه کنی ، جواهر کلامت را بر سطحی از تاریکی قرار دادی تا معرفت بگسترانی و رنگ رنگ بهار را هدیه کنی. تو بهار مکرری که با حضور حیات بخش خویش زمستان نادانی را پـــــایان می­ دهی . به سخن که می ایستی پنجـــره ای از امیــــد می گشایی.دغدغه­ ات همیشه این است که حیات بشر، بر مدار ارزش ­ها و کرامت انسانی بچرخد و شناخت خدا، مکتب و دین همت اساسی آدمی باشد و هیچ بیگانه ای
بسم رب فاطمه سلام اله علیها
وصیت نامه شهید علیرضا کریمی 
بسمه تعالی اسلام با خون رشد کرده است.(امام خمینی)هر کس که مرا طلب کند می یابد و آنکس که مرا یافت می شناسد و آنکس که مرا شناخت دوستم می دارد و آنکس که دوستم داشت به من عشق می ورزد و آنکس که به من عشق ورزید من نیز به او عشق می ورزم و آنکس که به او عشق ورزیدم میکشم او را و آنکس را که بکشم خونبهایش بر من واجب است و آنکس که خونبهایش بر من واجب است پس خودم خونبهایش هستم.خداوندا کریما، رحیم، غفورا ب
مشاهده جهان رایگان هست فقط برای شرح و تفسیر آن است که باید بهای زیادی بپردازیم.
استن ایسلاو یرژیلتس
بدون شک یکی از اساسی‌ترین پرسش‌هایی که هر انسان متفکر در دوره‌ای از زندگی روزمره ­اش با آن مواجه می‌شود این است که آیا زندگی ارزش زیستن دارد؟ چرا باید زندگی کرد؟ هر پرسش دیگری که پیرامون این سؤال مطرح شود، مبحثی تحت عنوان معنای زندگی را شکل می‌دهد.
در عصری که اگر عنوان بحران معنا و معنویت بر آن بنهیم، بیجا نیست‌، عده­ای معتقدند زندگی ارزش
استن ایسلاو یرژیلتس
بدون شک یکی از اساسی‌ترین پرسش‌هایی که هر انسان متفکر در دوره‌ای از زندگی روزمره ­اش با آن مواجه می‌شود این است که آیا زندگی ارزش زیستن دارد؟ چرا باید زندگی کرد؟ هر پرسش دیگری که پیرامون این سؤال مطرح شود، مبحثی تحت عنوان معنای زندگی را شکل می‌دهد.
در عصری که اگر عنوان بحران معنا و معنویت بر آن بنهیم، بیجا نیست‌، عده­ای معتقدند زندگی ارزش
مؤلف: امیل دورکیم
مترجمان: یونس اکبری و مسعود زمانی مقدم
تهران: انتشارات تیسا، چاپ اول و دوم 1397، 162 صفحه
امیل دورکیم جامعه‌شناس و فیلسوف بزرگ قرن نوزدهم و ابتدای قرن بیستم است. به عقیدهٔ بسیاری، دورکیم بنیان‌گذار جامعه‌شناسی به‌شمار می‌رود. «مونتسکیو» و «روسو»، دو متفکر بزرگ و برجسته عصر روشنگری، از جمله فیلسوفانی بودند که در اندیشهٔ آن‌ها، بُعد اجتماعی تحلیل پدیده‌های انسانی بسی پررنگ‌تر از هم‌عصرانشان بود. در کتاب «مونتسکیو و روس
استن ایسلاو یرژیلتس
توضیحات فایل:
خلاصه کتاب ارزشیابی در خدمت آموزش رستگار
کاربران گرامی ،محتوای این فایل شامل نکات مهم کتاب ارزشیابی در خدمت آموزش تالیف طاهره رستگار می باشد که با فرمت pdf در ۱۳ صفحه هفت فصل کامل کتاب را پوشش داده است.این کتاب حاوی اطلاعاتی است برای معلمان و مربیان که طی آن با رویکردهای نو در سنجش و ارزشیابی (دانش آموزان) با تاکید بر سنجش مستمر و پویا و باز خورد موثر به دانش آموزان در فرایند آموزش آشنا می شوند.
مباحث کتاب عبارت‌اند از: رویکردها
تعریفش را از خیلی ها شنیده بودم که او مغز متفکر و درجه یک و فلان و بهمان ...
از منشی پر افاده اش یک نوبت گرفتم وبا مدل جواب دادنش احساس کردم میگوید سه ماه دیگه بیا اما گفت :فردا صبح اینجا باش 
راستش را بخواهید از زور استرس شیش دست لباس عوض کردم و دست آخر با همان پانچ  و شال و شلوار مشکی رفتم نگاهی به خودم انداختم و گفتم :الان بری میگه تو افسرده ای 
اما نهایتا با همان ها رفتم ،نیم ساعتی معطل شدم ووقتی وارد اتاقش شدم متوجه شدم محیط بی نهایت استرس زای
کنترلر دستگاه جوجه کشی به عبارتی یک مغز متفکر برای کنترل پارمترهای دما،رطوبت،چرخش تخم و بسیاری از اپشن های جانبی است.یک کنترلر جوجه کشی مثل یک ای سی یو در ماشن های انژکتور است.که بدون این ای سیو ها عملکرد ماشین های انژکتوری بی معنا خواهد بود.همانطوری که گفته شد یک کنترلر دستگاه جوجه کشی برای پرامترهای مهم دما و رطوبت و چرخش تخم و تهویه استانداردو برخی اپشن های جانبی که به ان پرداخته می شود.
کنترل دما 
برای  دما کنترلر همانند یک ترموستات تما
ساخت ایران 2 چقدر موفق بود؟

پخش تیم «ساخت جمهوری اسلامی ایران 2» در شبکه نمایش خانگی به قسمت‌های پایانی‌اش نزدیک شده و به زودی به پایان میرسد . این شرکت که دنباله سریال غالب «ساخت ایران» محمدحسین لطیفی به حساب می آید , نسبت به خصوصی اولش از نمایش نامه ساده‌تری شامل است و بازیگران اصلی‌اش نیز پیشرفتی نکرده‌اند . به لحاظ می رسد مهم ترین اختلاف این موسسه با محرمانه پیشین , تغییر تحول کارگردان اثر بوده که سبب تغییر
پیرو پستی که آی‌لار نوشته بود و صحبتی که کردیم، دوست داشتم یه چیزی رو اینجا بنویسم و بعدا تکمیلش کنم!
من برای آی‌لار نوشته بودم که :"راستش من تا مدتها دنباله‌روی فمنیسم بودم ولی به‌نظر من این مکتب، دیگه نخ‌نما شده. داره به سمت سکسیسم میره. مثل هر جنبش دیگه‌ای که تا مدتی جواب میده و بعدش یا باید آپدیت شه، یا محکوم به نابودیه."
و آی‌لار در جواب گفت :"ما فمنیسم رو درست نمی‌شناسیم. این روزا خیلی چیزها به اسم فمنیسم می‌شنویم که باعث می‌شن دلزده
یادتونه قبلا از ماجراهای شاهنامه گفته بودم؟
امروز پیشنهاد می‌کنم ماجرای آشنایی رستم با اسب معروف خود را بخوانید:
خشکسالی و قحطی باعث مرگ سربازان شده بود و به همین خاطر گرشاسپ پادشاه ایران جنگ را پایان داد و زال سردار متفکر ایرانی نیز در زابل اقامت کرد. بعد از مرگ گرشاسب، افراسیاب دوباره به فکر افتاد به ایران حمله کند. زال به پسرش رستم گفت: جنگی در پیش است می‌دانم که تو هنوز جوانی و می‌خواهی جوانی کنی اما چه باید کرد که دشمن درراه است. آیا ح
مرتضی مطهری در کتاب سیری در سیره نبوی، کندوکاوی در سیره پیغمبر اکرم انجام می‌دهد. این کندوکاو مانند دریایی است که هرچه بیشتر به آن می‌پردازیم، دریا عمیق‌تر شده و بحث بسیار گسترده‌تر می‌شود.
این کتاب مجموعه مقالات چند تن از نویسندگان اسلامى است که در سال 1346 هجرى شمسى برابر با 1387 هجرى قمرى به مناسبت آغاز پانزدهمین قرن بعثت از سوى مؤسسه حسینیه ارشاد منتشر گردید.
سیری در سیره نبوی داراى سه بخش است. بخش اول که «دیباچه» نام گرفته شامل دو مق
یادتونه قبلا از ماجراهای شاهنامه گفته بودم؟
امروز پیشنهاد می‌کنم ماجرای آشنایی رستم با اسب معروف خود که به رخش معروف است را بخوانید:

خشکسالی و قحطی باعث مرگ سربازان شده بود و به همین خاطر گرشاسپ پادشاه ایران جنگ را پایان داد و زال سردار متفکر ایرانی نیز در زابل اقامت کرد. بعد از مرگ گرشاسب، افراسیاب دوباره به فکر افتاد به ایران حمله کند. زال به پسرش رستم گفت: جنگی در پیش است می‌دانم که تو هنوز جوانی و می‌خواهی جوانی کنی اما چه باید کرد ک

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها